Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer 30 ml glass serum bottle, glass dropper bottle, 30ml plastic dropper bottle, 50 ml glass serum bottle and tapered glass bottle.









₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Glass |
| Cap Type | Serum |
| Brand | Gupta Industry |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering 30 Ml Amber Dropper Bottles to our clients for Essential Oil, Fragrance Oil, Serum, Foundation, Beard Oil & Premium Hair Oils
Additional Information:
Production Capacity: 5000






₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 270 Piece |
| Capacity | 30 ML |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Design | Round |
| Color | Amber |
| Is It Reusable | Reusable |
| Shape | Round |
| Usage/Application | serum |
| Country of Origin | Made in India |
Our firm is widely indulged in providing a comprehensive collection of Fine Glass Roll-on Bottles.
Our highly specialized, skilled, and experienced team of experts develops these products in line with universally accepted quality norms and benchmarks by utilizing the supreme quality materials that are available in the market.
These products are widely available and can be purchased at highly cost effective prices by the buyers.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Pharma |
| Bottle Type | Spray Bottle |
| Cap Type | Screw Cap |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 10 mL |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle, eye droper bottles, cosmetics bottles, pharmaceuticals bottles etc . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant







₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Cap Type | Round |
| Brand | Gupta Industries |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant





₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 918 Piece |
| Capacity | 30ml |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Spray Bottle |
| Color | Amber |
| Is It Reusable | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.







₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 364 Piece |
| Capacity | 5ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Gupta Industries |
| Material | Glass |
| Color | Multi colours |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India




