We deal into glass serum bottles












₹ 7.75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 250cc |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Chemical Resistance |
| Country of Origin | Made in India |
We are the leading manufacturer of an optimum quality range of HDPE Tablet Container.









₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Chemical Resistance |
| Country of Origin | Made in India |
We are the leading manufacturer of an optimum quality range of HDPE Tablet Container.




₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Gupta industries |
| colour | White |
| size | 28mm |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant
We are the leading manufacturer of an optimum quality range of HDPE Tablet Container.












₹ 5.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Gupta industries |
| colour | White |
| size | 38mm |
We are the leading manufacturer of an optimum quality range of HDPE Tablet Container.










₹ 4.40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Gupta insdustries |
| colour | White |
| Size | 38mm |
Our company holds vast experience in this domain and is involved in offering Plastic Tablet Container.Being a well-distinguished company in the market, we are into offering Plastic Rib Container.








₹ 5.70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Brand | Gupta industry |
| colour | White |
| Size | 38mm |
| Shape | Cylindrical |







₹ 6.10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| size | 38mm |
| Brand | Gupta industry |
| colour | White |
| Material | Plastic |
| Shape | Cylindrical |
We are the leading manufacturer of an optimum quality range of HDPE Tablet Container.








₹ 3.75 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Brand | Gupta industry |
| colour | White |
| size | 38mm |
| Shape | Cylindrical |


₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 588 Piece |
| Container Material | PET |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | CRC Cap |
| Container Color | Black |
| Sealing Type | Induction Seal |
| Usage | Capsules, Tablets |
| Shape | Round |
| Neck Size | 38 mm |
| Label Area | Full Wrap |
| Food Grade | Yes |
We deal in plastic tablet container
We have many sizes


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India








