Manufacturer of a wide range of products which include sanitizer pump bottle, empty toilet cleaner bottle manufacturer near me, pet milan bottle, 200 ml sleek frosted bottle, spray pump bottles and 300ml hdpe round bottle.





₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | HDPE |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Features | Nozzle Shape Mouth, Leak Proof, Recyclable |
Gupta Industries offer you best quality Toilet Cleaner Bottle. Toilet Cleaner Bottle is a container typically used to store and dispense toilet cleaning solution. These bottles usually contain a liquid cleaner specially formulated to remove stains, kill germs, and eliminate odors from toilet bowls. The bottle typically has a nozzle or cap designed for easy application, allowing the cleaner to be squirted under the rim of the toilet bowl or directly onto the surface to be cleaned. Many toilet cleaner bottles also have a handle or grip for convenient handling during use




₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 780 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | PET |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Cap Type | Screw Cap |
| Packaging Type | Box |
| Design Type | Plain |
Plastic pet bottle used for hair oil, face wash



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 mL |
| Material | PET |
| Color | Clear frosted |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage | Shampoo |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | PP |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Type | Bottle |



₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Color | Blue |
| Cap Type | Pump Dispensers |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable |
| Product Capacity | 300 ml |
| Product Shape | Round |
| Product Material | HDPE |

₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | flat |
| Color | Transparent |
| Size | 50/100ml |
| Design Type | Customized |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Material | PET |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | HDPE |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Features | Nozzle Shape Mouth, Recyclable, Leak Proof |




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Color | Black |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India









