Offering you a complete choice of products which include pharma pet bottles 100 ml round, pet brut bottle, cosmetic pet bottle, plastic herbal juice bottle, screw capped bottles and juice pet bottle.





₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Usage | Pharma |


₹ 2.10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Height | 6 Inch |
| Shape | Round |
| payment mode | Online |
| Material | Pet |
| Color | Green and Orange |


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | amber |
| Size | 300ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Pump Sprayer |
| Weight | 22gm |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 1 litre |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 18 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |




₹ 5 / BottleGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | Any |
| Design Type | Customized |
| Shape | Round |
| Freezer Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Capacity | 250 ml |
| Pattern | Plain |
| Freezer Safe | Yes |
| Material | HDPE |




₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Capacity | 250 ml |
| Pattern | Plain |
| Material | HDPE |
| Freezer Safe | Yes |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 15 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Color | All |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.


₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | PP |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Use For Storage | Chemical |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.
₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India








