Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A








₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.




₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ML |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Application | Cosmetic |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Diameter | 18 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Any |
| Brand | gupta |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Diameter | 20 mm |
| Usage/Application | Hair Oil |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle, eye droper bottles, cosmetics bottles, pharmaceuticals bottles etc . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 5 ml |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | PET |
| Is It Transparent | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.



₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Diameter | 22 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | any |
| Shape | all |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Brand | Gupta Industry |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | 30gm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
The offered range is manufactured using premium grade factor inputs and latest technology in adherence to set industrial standards. Our offered range of durable plastic bottles is available in different sizes to cater the specific needs of our clients. In additional to this, our offered range can be availed by our clients at feasible prices.
With the valuable assistance of a skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Home Care Bottle, Plastic And PET Bottles, Caps And Closures, Eye And Ear Dropping Bottles, Glass Bottle & Jars, Juice Bottles, Face Wash And Powder Bottles, etc.


₹ 1.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 32000 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Neck Size | 25mm |
| Usage/Application | Seal Cap |
| Brand | Gupta Industry |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 10 mm |
| Color | White |
| Diameter | 18 mm |
| Packaging Type | Box |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Neck Size | 14mm |
| Material | hdpe |
| Pressure | slow |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 0.80 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Cylindrical |
| Usage/Application | Syrups Medicine |
| Color | transparent |
| Brand | Gupta Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 30ml , 10ml , 20 ml |



₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 120mm |
| Usage/Application | For Plastic Jar |
| Color | Transparent |
| Type | Seal Cap |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Bottle |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Shape | Round |
| Diameter | 1.5 Inch |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 3 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Is It Transparent | Transparent |
| Type | Caps |


₹ 1.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Color | White |
| Dimensions | 28mm |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Design | Screw Cap |
| Material | Plastic |




₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5 ml |
| Material | PET |
| Usage/Application | Industrial |
| Is It Transparent | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | 18 mm |
| Brand | Gupta |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box Packaging |

₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5 ml |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Base Diameter | FGH |
| Is It Transparent | Transparent |
| Material | Plastic |






₹ 0.30 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.
₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India


















