Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A



₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 |
| Color | Transparent |
| Size | 1000ml |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | Gupta Industry |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 25 ML |
| Usage/Application | Glue Packaging |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Plastic |
| Product Code | GI-25 |





₹ 1.20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Cover | Screw Cap Cover |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Use For Storage | Oils |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .




₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Use For Storage | Juice |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 20 ml |
| Is It Eco Friendly | Yes |
| Capacity | 22ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 3 - 10 g |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Usage | Glue Packaging |
With sincerity and hard work of our professionals, we have carved a niche for ourselves in this domain by providing a premium quality gamut of 22 ml White Adhesive Packing Bottle.



₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Application Area | Packaging, Automotive |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
| Material Compatibility | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Paste Gum Packaging |
| Capacity | 300 ml |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Height | 93.5 mm |
| Weight | 18 gm |
| Product Code | PS-150 |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .



₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Type | HDPE Barrel |
| Brand | Gupta Industry |
| Capacity | 18ml |
| Size (Gram) | 10 g |
| Material | Plastic |
| Usage | Glue Packaging |
With sincerity and hard work of our professionals, we have carved a niche for ourselves in this domain by providing a premium quality gamut of 18 ml White Adhesive Packing Bottle.




₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Glue Packaging |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Height | 93.5 mm |
| Weight | 10 - 17 gm |
| Product Code | GI-150 |




₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Glue Packaging |
| Color | Blue |
| Features | Impact Resistant, Heat Resistant |
| Material | Plastic |
| Product Code | GI-60 |
| Capacity | 60 ml |



₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Glue Packaging |
| Capacity | 600 ml |
| Surface of Application | Plastic |
| Features | Water Resistant |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
We are offering Plastic Glue bottle . We manufacture empty bottles as well as filled bottle with GUM





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Type | squeezy bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 100ml |
| Material | Plastic |
| Usage | Liquid Glue Packaging |
| Brand | Gupta Industry |
Riding on unfathomable volumes of industrial expertise, we are providing a broad array of Plastic Fevicol Bottle



₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Capacity | 50 ml |
| Storage | Gum |



₹ 2.50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 60ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | Gupta industries |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .

₹ 3.5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage | Beverage Packaging |
| Weight | 10 - 30 g |


₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Packaging Size | 20 ml |
| Application Area | Packaging, Automotive |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
| Material Compatibility | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.


₹ 3.5 / PieceGet Latest Price
| Surface of Application | Plastic |
| Features | Moisture Resistant |
| Capacity | 30 ml |
| Material | Plastic |
| Product Code | GT-30 |
| Usage/Application | Glue Packaging |


₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 700 ml |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Glue Packaging |
| Cap Type | Screw Cap |
| Height | 220.5 mm |



₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Paste Gum Packaging |
| Capacity | 150 ml |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 64 mm |
| Brand | Gupta Industry |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .


₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 700 ml |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Flip Top |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .

₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 60 ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Blue |
| Use For Storage | Glue |
| Product Code | GI-30 |
| Weight | 10 gm |

₹ 1.7 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Paste Gum Packaging |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Weight | 5 gm |
| Height | 73.6 mm |
We are engaged in offering Plastic Gum Bottle, which is extremely praised in the market. Owing to high demand, professionals make these products in varied patterns And sizes .


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India




















