Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A








₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Color | White |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Gupta industries |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
The plastic bottles manufactured by us are widely used to package lubricant Oil . They maintain the efficacy of the product and do not leach unwanted chemicals into the lubricants. Made of high grade plastic these containers are very useful and durable and are available in many sizes.


₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Material | PET |
| Color | White |
| Chemical Resistance | Yes |
| Brand | Gupta Industry |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 19 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 150ml |
| Material | PET |
| Color | White |
| Size | 150ml |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Usage/Application | Lubricant Oil Packaging |
| Size | 1000ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Product Code | LO-1000 |
| Weight | 55 gm |
| Height | 222.5 mm |
The plastic bottles manufactured by us are widely used to package lubricant Oil . They maintain the efficacy of the product and do not leach unwanted chemicals into the lubricants. Made of high grade plastic these containers are very useful and durable and are available in many sizes.






₹ 7.5 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Lubricant Oil Packaging |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Height | 179 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Model Name/Number | LO-500 |
| Weight | 37 gm |
The plastic bottles manufactured by us are widely used to package lubricant Oil . They maintain the efficacy of the product and do not leach unwanted chemicals into the lubricants. Made of high grade plastic these containers are very useful and durable and are available in many sizes.










₹ 9.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Lubricant Packaging |
| Capacity | 1000 ml |
| Size | 1000 ml |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Weight | 30 - 50 gm |
| Cap Type | Screw Cap |
The plastic bottles manufactured by us are widely used to package lubricant Oil . They maintain the efficacy of the product and do not leach unwanted chemicals into the lubricants. Made of high grade plastic these containers are very useful and durable and are available in many sizes.

₹ 10.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Usage/Application | Lubricant Oil Packaging |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Height | 30 - 70 gm |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant

₹ 10.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Engine Oil Packaging |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Weight | 60 gm |
We deal into lubricant oil bottle used for filling Engine Oils , we have into many different sizes


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India






