Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer hdpe pesticides bottles 100ml, hdpe emida bottles, detergent bottle 1000ml and plastic pesticide bottle.


₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
Owing to perfection and quality oriented approach, we have carved niche in the industry by offering Pet Pesticides Bottle. This pet jar is made of food grade plastic and offers completely safe and odorless storage solutions, keeping the ingredients fresh and intact. Offered pet jar comes in diverse sizes finishes keeping in mind the needs of customers. Our respected customers can avail this pet jar from us at market price in a promised time period.





₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 1 L |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.








₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Hi-Tech |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Neck Size | 38mm |
We are a leading name in the industry as Liquid detergent bottle suppliers in India. If you are looking for the best products at affordable wholesale rates, then you must get in touch with us and enjoy a great purchase within your budget. We understand the importance of customer satisfaction and offer you the best services within your budget without compromising the quality.





₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Material | HDPE |
| Capacity | 1000 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Usage | Powder |
Owing to perfection and quality oriented approach, we have carved niche in the industry by Pet bottle. This jar is made of food grade plastic and offers completely safe and odorless storage solutions, keeping the ingredients fresh and intact. Offered pet jar comes in diverse sizes finishes keeping in mind the needs of customers. Our respected customers can avail this pet jar from us at market price in a promised time period.


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India


