Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A



₹ 9.30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Cap Type | Serum Cap |
| Brand | Gupta Industry |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Serum Packaging |
We are actively engaged in offering the best and most appreciated collections of SERUM Bottle. These Bottle are designed for Hair serum, Face Serum etc. They are produced by our professionals using best quality machines and skills to keep it as per the required level.
These Serum Bottles are easy to install and available in many sizes. These pumps are cost effective in rates.











₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.





₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1075 Piece |
| Cap Type | Round |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Sanatizer |
| Design Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are actively engaged in offering the best and most appreciated collections of SERUM Bottle. These Bottle are designed for Hair serum, Face Serum etc. They are produced by our professionals using best quality machines and skills to keep it as per the required level.
These Serum Bottles are easy to install and available in many sizes. These pumps are cost effective in rates.


₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Dispenser |
| Brand | Gupta Industries |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
We are actively engaged in offering the best and most appreciated collections of SERUM Bottle. These Bottle are designed for Hair serum, Face Serum etc. They are produced by our professionals using best quality machines and skills to keep it as per the required level.
These Serum Bottles are easy to install and available in many sizes. These pumps are cost effective in rates.



₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Serum caps |
| Brand | Gupta Industries |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India



