Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A





₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Perfume |
| Weight | 10 - 25 gm |








₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Spray Pump |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Chemical Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 700 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Shape | Square |
| Color | amber |
| Neck Size | 20mm |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 780 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Spray Pump |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Neck Size | 24mm |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | Hi-Tech |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.



₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Usage/Application | Professional |
| Material | PET |
| Cap Type | Spray Pump |
| Color | Transaparent |
| Use For Storage | Chemical |
| Packaging Size | 500 |
| Neck Size | 28mm |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Height | 5 - 8 Inch |





₹ 8.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Hdpe, Plastic |
| Capacity | 85 ml |
| Cap Type | Pump Sprayer |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Perfume |
| Product Code | 457/13 |
| Weight | 10 - 25 gm |
A spray bottle is a bottle that can squirt, spray or mist fluids. A common use for spray bottles is dispensing cool cleaners, cosmetics, and chemical specialties. Another wide use of spray bottles is mixing down concentrates such as pine oil with water.




₹ 13.90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Height | 4 - 6 Inch |
| Weight | 15 - 30 gm |






₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Design | Round |
| Color | Amber |
| Usage/Application | Pharma |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | gupta industries |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant




₹ 12.75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Use For Storage | Perfume |
| Weight | 15-30 gm |


₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Trigger Spray Cap |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Height | 5 - 8 Inch |





₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant


₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Color | any |
| Size | all |
| Material | Hdpe |
| Design Type | Customized |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.







₹ 14.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Capacity | 50 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml |
| Use For Storage | Perfume |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Weight | 15 - 25 gm |




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 - 200 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Use For Storage | Perfume |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Weight | 10 - 25 gm |





₹ 14.6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 250ml |
| Cap Type | Spray Cap |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
We are the manufavture for spray bottles in Octagon shape in 250ml



₹ 6.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Capacity | 20 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Glass Perfume Bottles |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | Transparent |
| Design Type | Standard |


₹ 15.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 270 Piece |
| Material | PET |
| Capacity | 300 ml |
| Cap Type | Trigger Sprayer Cap |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Packaging |


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Spray Pump |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Neck Size | 20 mm |
| Use For Storage | Chemical |


₹ 10.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 ml and 200 ml |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Weight | 15 - 25 gm |

₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | PET |
| Capacity | 200 ml, 500 ml |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Weight | 10 - 30 gm |

₹ 10.85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Material | PET |
| Capacity | 250 ml |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Height | 5 - 8 Inch |


₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant

₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 220 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | HDPE |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Height | 4 - 8 Inch |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 11.20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Weight | 15 - 30 gm |





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3100 Piece |
| Capacity | 5 ml |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Brand | Gupta Industry |
A spray bottle is a bottle that can squirt, spray or mist fluids. A common use for spray bottles is dispensing cool cleaners, cosmetics, and chemical specialties. Another wide use of spray bottles is mixing down concentrates such as pine oil with water.





₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | PET |
| Capacity | 100 ml |
| Spray Type | Fine Mist |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Finish | Glossy |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Weight | 15 - 30 gm |






₹ 11.4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1056 Piece |
| Capacity | 40 ml, 50 ml, 60 ml and 100 ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw spray pump cap |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Height | 4 - 8 Inch |
| Weight | 15 - 30 gm |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Plastic Type | HDPE |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 15 ml |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 20 ml |
| Plastic Type | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Usage | Perfume |
| Shape | Round |





₹ 9.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Capacity | 200 ml - 400 ml |
| Usage/Application | Perfume Packaging |
| Cap Type | Screw pump spray cap |
| Weight | 10 - 30 gm |





₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | PET |
| Packaging Size | aNY |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 9.20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 350 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 150 ml |
| Height | 4 Inch |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 ML |
| Material | HDPE |
| Color | any |
| Country of Origin | Made in India |
| size | ALL |


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 mL |
| Refillable | Yes |
| Color | Clear |
| Usage/Application | Glass Perfume Bottles |
| Material | Glass |



₹ 3.50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 ML |
| Material | PET |
| Color | Any |
| Country of Origin | Made in India |
| Service | Pan india |




₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Avaialibility | yes |
| Ttype | HDPE, PET |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India






































