Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Chemical Resistance | Yes |
| Product Code | EC250 |
| Use For Storage | Chemical |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White, Green, Yellow etc. |
We are offering HDPE Plastic Gel bottle in 250ml.


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Hi-Tech |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Rectangular |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant


₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |

₹ 5.10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 25 - 200 gm |
| Weight G | 10 - 20 gm |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Cream Packaging |
| Product Code | CG-103 |






₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 15 ml |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Product Code | DBS-25 |
| Usage | Liquid Packaging |
We are exclusively engaged in offering an excellent quality PLASTIC SQUEEZE BOTTLE. The offered range is manufactured using premium grade factor inputs and latest technology in adherence to set industrial standards. Our offered range of durable plastic bottles is available in different sizes to cater the specific needs of our clients. In additional to this, our offered range can be availed by our clients at feasible prices.
With the valuable assistance of a skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Home Care Bottle, Plastic And PET Bottles, Caps And Closures, Eye And Ear Dropping Bottles, Glass Bottle & Jars, Juice Bottles, Face Wash And Powder Bottles, etc.





₹ 1.25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 22 ml |
| Use for Storage | Rangoli Color |
| Material | Plastic |
| Cap Cover | Screw Cap Cover |
| Color | White, Green, Blue, Pink, Orange etc. |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Product Code | S-22 |
| Height | 80 mm |
| Weight | 4 gm |








₹ 1.80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | White |
| Product Code | S-85 |
| Weight | 10 gm |
| Height | 4.5 Inch |
| Usage | Liquid Packaging |
We are offering Plastic Squeeze bottle.Available in 10gm, 25 gm, 50 gm, 100 gm, 200gm an so on upto 50 kg.




₹ 6.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Weight | 10 - 20 gm |
| Product Code | SQ200 |
| Height | 159 mm |


₹ 2.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 20 ml |
| Material | Pet |
| Color | Amber |
| Shape | Round |
| Brand | Gupta Industry |
| Cap Type | Screw Dropper |


₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500gm |
| Brand | Gupta Industry |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:
Lightweight
Dimensionally accurate
Puncture resistant




₹ 1.20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 22 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White,Green,Blue,Pink,Orange etc. |
| Product Code | SQ-25 |
| Height | 3.01 Inch |
| Weight | 6 gm |
| Usage | Liquid Packaging |


₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 50 ml |
| Use for Storage | Rangoli Color |
| Brand | Gupta Industry |
| Usage | Liquid Packaging |
| Color | Green, Blue, Red, Pink, Yellow etc. |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant

₹ 15.6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 900 gm |
| Usage/Application | Packaging |
| Weight | 15 - 30 gm |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Product Code | VA-21 |


₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | White |
| Capacity | 85 ml |
| Product Code | S 85 |
| Usage | Liquid Packaging |






₹ 1.25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2500 Piece |
| Capacity | 25 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Juice |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 10 - 20 gm |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India













