We are a leading Manufacturer of 100cc pet tablet bottle, 150 cc rib tablet jar, tablet container pet jars 200cc, plastic tablet container 100cc, plastic tablet container and 150cc pet tablet container from Jaipur, India.





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 588 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
Empty jar




₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Size | ALL |
| Storage Material | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 592 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
We deal into plastic tablet containers
100 cc pet container
Available in many colours









₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.













₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
We deal into plastic tablet container






₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 441 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
We deal into plastic pet tablet container in 90 cc and 200cc







₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.










₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Storage Material | Chemical |
| Color | White |
| Size | ALL |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.










₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| shape | square |
| Neck type | Screw |
| Colour | transparent |
| Cap colour | White |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India








