Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A






₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 750 ml |
| Material | HDPE |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Features | Recyclable, Leak Proof, Nozzle Shape Mouth |
Gupta Industries offer you best quality Toilet Cleaner Bottle. Toilet Cleaner Bottle is a container typically used to store and dispense toilet cleaning solution. These bottles usually contain a liquid cleaner specially formulated to remove stains, kill germs, and eliminate odors from toilet bowls. The bottle typically has a nozzle or cap designed for easy application, allowing the cleaner to be squirted under the rim of the toilet bowl or directly onto the surface to be cleaned. Many toilet cleaner bottles also have a handle or grip for convenient handling during use





₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 32 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Reusable |




₹ 4.5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Storage Material | Chemical |
| Color | White |
| Size | ALL |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Material | Hdpe |
| Country of Origin | Made in India |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India


