Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A







₹ 15.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 20 ml |
| Material | Hdpe |
| Usage/Application | Cleaner Packaging |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Hi-Tech |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 46gm |
A spray bottle is a bottle that can squirt, spray or mist fluids. A common use for spray bottles is dispensing cool cleaners, cosmetics, and chemical specialties. Another wide use of spray bottles is mixing down concentrates such as pine oil with water.




₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Spray Pump |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 1 Litre |
We are engaged in offering a wide range of Plastic Spray Bottle to our prestigious clients. These bottles are manufactured using the supreme quality plastic material. These products are tested by our quality analysts in order to ensure that these are of standard quality and in compliance with both national and international market standard.









₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Plastic Type | HDPE |
| Color | White |
| Features | Adjustable Nozzle |
| Usage and Application | Household |
| Cap Type | Spray Pump |
| Use For Storage | Water |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.




₹ 8.80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Hi-Tech |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
We deal into plastic spray bottles in various sizes.





₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Packaging Size | 500 ml |
| Capacity | 500ml |
| Weight | 40 gm |
| Material | HDPE |
| Brand | Colin |
| Cap Type | Trigger Spray |
| Packaging Type | Bottle |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
We are engaged in offering a wide range of Plastic Spray Bottle to our prestigious clients. These bottles are manufactured using the supreme quality plastic material. These products are tested by our quality analysts in order to ensure that these are of standard quality and in compliance with both national and international market standard.





₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ML |
| Usage/Application | Hotel |
| Material | plastic |
| Color | any |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200 ml |






₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 - 500 ml |
| Cap Type | Trigger Cap |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Pattern | Plain |


₹ 12.70 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200-500 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Cleaner Packaging |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Spray Pump |
| Use For Storage | Chemical |





₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Cap Type | Trigger Cap |
| Material | Plastic |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Colin Packaging |
| Product Code | GC-500 |



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 690 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 200 ml |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Size | 28 mm |
| Pattern | Plain |
We "Gupta Industries" are leading Manufacturer, Exporter of Hand Wash Bottle, Plastic Floor Cleaner Bottle, Liquid Neel Bottles, Plastic Medicine Bottle, Plastic Squeeze Bottle, Plastic Chemical Bottle,and Plastic Bottles etc.



₹ 12.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Cap Type | Trigger Cap |
| Usage | Glass Cleaner Packaging |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Product Code | JCOL104 |
| Weight | 18 gm |
| Height | 175 mm |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India











