Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A






₹ 11.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2500 Piece |
| Capacity | 250 - 1000 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Floor Cleaner |
| Brand | Gupta Industry |





₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 2 Liter |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Use For Storage | Floor Cleaner |
| Weight | 130 gm |






₹ 6.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 250 -500 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Brand | Gupta Industry |
| Use For Storage | Floor Cleaner |
| Material | HDPE |





₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
With enriched industrial experience and knowledge, we are providing an excellent range of Floor Cleaner Bottle. With their superior chemical resistance, this bottle is ideal for storage of cleaning chemicals.
Features:Large area for bottle marking/identificationAutoclavable, reusable and breakage resistantFive cap colors






₹ 8.00 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gupta Industries |
| colour | White |
| weight | 130 gm |
| Material | Hdpe |
| Capacity | 500 ml |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India



