Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A





₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Round |
| Material | HDPE |









₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Milky White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Product Code | CB-500 |
| Material | Plastic |
| Type | Bottle |
We are a leading Manufacturer of square, round shape hdpe containers, black chemical bottles, round seal chemical containers, hdpe square seal container, square seal containers and narrow mouth milky white chemical bottles from Jaipur , INDIA.





₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Product Code | CM-1000 |



₹ 1.90 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Capacity | 1000 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Liquid Chemical Packaging |
| Product Code | TPC 1000 |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant
We are offering Plastic Chemical bottle


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India


