Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A







₹ 8.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Material | pet |
| Size | 1000ml |
| Color | Transparent |
| Type | PET |
| Brand | Gupta |
| Weight | 38gm |
| Neck Size | 28mm |
| Cap Type | push pull |
| Volume | 1000ml |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.






₹ 8.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500ml |
| Color | Transparent |
| Weight | 38gm |
| Material | Plastic |
| Height | 10 inch |
| Usage | Liquid Packaging |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.






₹ 7.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Color | Transparent |
| Capacity | 250 ml |
| Cap Type | Push pull cap |
| Neck Size | 28mm |
| Item Code | DW250 |
| Material | Plastic |
| Usage | Liquid Packaging |














₹ 8.80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Weight | 15 - 30 gm |
| Cap Type | Push pull cap |
| Height | 5 - 8 Inch |
| Capacity | 250 ml |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.


₹ 7.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250ml |
| Color | Transparent |
| Type | PET |
| Brand | Gupta |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.


₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Capacity | 500 ml and 1000 ml |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Weight | 38 gm |
| Cap Type | Push pull cap |
| Item Code | JDW 1000 |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.


₹ 9.50 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gupta Industry |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Dispenser |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.


₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Hdpe |
| Brand | Gupta industries |
| Size | 750 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
We are an eminent organization that is engaged in manufacturing, supplying, wholesaling Plastic pet bottle , hdpe container , Toilet cleaner bottle . These offered bottles are provided to patrons in several sizes, capacities and designs at competitive prices. Furthermore, we pack all the bottles using premium packaging material to assure security during transportation.
Features:LightweightDimensionally accuratePuncture resistant


₹ 8.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Liquid Packaging |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Weight | 38gm |
| Height | 190 - 210 mm |
| Product Code | DW-500 |
We are one of the leading manufacturer and supplier of large variety of Dish Wash PET Bottle. They are used for various commercial as well as industrial purposes. It is made using the optimum quality raw material that we source from our reliable vendors. They are tested and verified by our experts to ensure its durability and quality. All the products are made as the rules and norms generally laid down by the industry. All the products are produced to meet the standard of national and international market.


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India







