Our company Jaipur Industries From Jaipur Rajasthan is Engaged in manufacturing of Plactic Toilet Cleaner , Pet Hair Oil Bottle , Hdpe Moisturizer Bottle , Plastic Hand Wash Bottles , Plactic Cream Jars , Pet Serum Bottle , Plastic Talcum Containers , Hdpe Shampoo Bottles , Roll On Bottles , Plastic Floor Cleaner Bottle . All Types of Pet Bottles are offered to the clients at very reasonable rates and admired in the market for fine finishing.
We are supplying A









₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Chemical |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
We are a prominent entity, engaged in manufacturing a comprehensive assortment of Liquid Detergent Plastic Bottles. that is used to Liquid Detergent. The offered product is fabricated at our well equipped manufacturing unit with the use of modern machines and sound technology. Our bottle is available in different sizes and designs as per the diverse needs of the clients.









₹ 16.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Usage/Application | Liquid Detergent Packaging |
| Color | White |
| Weight | 40 gm |
We are a prominent entity, engaged in manufacturing a comprehensive assortment of Liquid Detergent Plastic Bottles. that is used to Liquid Detergent. The offered product is fabricated at our well equipped manufacturing unit with the use of modern machines and sound technology. Our bottle is available in different sizes and designs as per the diverse needs of the clients.




₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Chemical Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We deal into plastic detergent bottle in various designs .All bottles are made up with vergin material










₹ 17 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2500 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Usage/Application | Liquid Detergent Packaging |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Size | 1000ml |
| Color | White,Red,Blue etc. |
| Weight | 90gm |










₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500ml |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | White |
| Use For Storage | Liquid Detergent |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Shape | Rectangular |
We are a prominent entity, engaged in manufacturing a comprehensive assortment of Liquid Detergent Plastic Bottles. that is used to Liquid Detergent. The offered product is fabricated at our well equipped manufacturing unit with the use of modern machines and sound technology. Our bottle is available in different sizes and designs as per the diverse needs of the clients.









₹ 17.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Liquid Detergent Packaging |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Size | 1000ml |
| Color | White |
| Weight | 70gm |
We are a prominent entity, engaged in manufacturing a comprehensive assortment of Liquid Detergent Plastic Bottles. that is used to Liquid Detergent. The offered product is fabricated at our well equipped manufacturing unit with the use of modern machines and sound technology. Our bottle is available in different sizes and designs as per the diverse needs of the clients.









₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Gupta Industry |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
We are a prominent entity, engaged in manufacturing a comprehensive assortment of Liquid Detergent Plastic Bottles. that is used to Liquid Detergent. The offered product is fabricated at our well equipped manufacturing unit with the use of modern machines and sound technology. Our bottle is available in different sizes and designs as per the diverse needs of the clients.


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India





