Manufacturer of a wide range of products which include hand wash bottle 1000 ml, round transparent plastic shampoo bottles, hand wash plastic bottle, 100 ml hdpe plastic bottle, bleaching plastic chemical bottle 500ml and plastic lotion bottle.




₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 ml |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |



₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Size | 100ml |
| Brand | Gupta |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Commercial |

₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Pump Dispensers |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Reusable |
Empty plastic hand wash bottle


₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| With Sipper | No |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Bleach Packaging |
Owing to perfection and quality oriented approach, we have carved niche in the industry by Plastic Bleach jar . This jar is made of food grade plastic and offers completely safe and odorless storage solutions, keeping the ingredients fresh and intact. Offered pet jar comes in diverse sizes finishes keeping in mind the needs of customers. Our respected customers can avail this pet jar from us at market price in a promised time period.



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 480 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |


Mahendra Gupta (Proprietor)
Gupta Industries
No. 876, Defence Colony, Gujar Ghati, Amer Road, Jaipur - 302001, Rajasthan, India




